W dniach 27.05. - 28.05.2022r. w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie odbywała się XLV edycja Finału Centralnego Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych.

W dniu 27 maja, po uroczystej inauguracji olimpiady uczniowie sprawdzali swoją wiedzę w zakresie teoretycznym i praktycznym w jednym z jedenastu bloków tematychnych. Naszą szkołę reprezentowali kwietniowi zwycięzcy eliminacji okręgowych olimpiady w Pyrzycach: Mateusz Ożarowski kl. III R oraz Kamil Burak z klasy II R (blok mechanizacja rolnictwa), Kacper Mazur z klasy III R (blok produkcja roślin).

W sobotę, 28 maja odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród. Kacper Mazur zajął zaszczytne 9 miejsce. Uczeń otrzymał dyplom laureata XVL edycji Finału Centalnego oraz roczną prenumeratę czasopisma „Uprawa roślin.”

B. Ożga