Lubuski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Kalsku po raz szesnasty zorganizował Olimpiadę Wiedzy o BHP i Rolnictwie. Celem zmagań jest upowszechnienie problematyki w zakresie bezpieczeństwa pracy w gospodarstwie rolnym oraz poszerzenie wiedzy i wprowadzenie nowych rozwiązań technologicznych w rolnictwie.

W tegorocznej edycji olimpiady naszą szkołę reprezentowało 5 uczniów technikum w zawodzie technik rolnik: Michał Muster, Jakub Szkolnicki, Szymon Tuszewski, Krystian Wroniak w kategorii uczniowie oraz Kacper Mazur jako przedstawiciel rolników województwa lubuskiego.

Tegoroczna rywalizacja odbyła się 10 grudnia 2021r. w siedzibie LODR w Kalsku, brali w niej udział przedstawiciele trzech szkól rolniczych oraz rolnicy z terenu naszego województwa. Uczestnicy olimpiady mieli do rozwiązania test składający się z 30 pytań z zakresu bhp i wiedzy o rolnictwie. Etap pisemny nie wyłonił zwycięzców, potrzebna była dogrywka. Pytania dodatkowe miały rozstrzygnąć zajęcie II i III miejsca w kategorii uczniów oraz I i II wśród rolników. Do dogrywki stanęli nasi uczniowie Jakub Szkolnicki i Kacper Mazur, obaj okazali się lepsi od swoich rywali.

Udział uczniów Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Kamieniu Małym zakończył się dużym sukcesem, Jakub Szkolnicki zajął II miejsce, Michał Muster VI wśród uczniów szkół rolniczych, zaś Kacper Mazur I miejsce w kategorii rolnik. Laureaci olimpiady otrzymali cenne nagrody rzeczowe ufundowane przez licznych sponsorów.

Gratulujemy rozległej wiedzy oraz życzymy dalszych sukcesów naukowych i zawodowych.

R.W.