W dniach 21-23 września 2021 roku 25 uczniów naszej szkoły, kształcących się w zawodzie technik rolnik, wzięło udział w szkoleniu zorganizowanym przez ZMW we współpracy z Krajową Siecią Obszarów Wiejskich w miejscowości Sława.
Tematyka szkolenia obejmowała następujące zagadnienia:
- ogólna charakterystyka PROW 2014-2020 ze szczególnym uwzględnieniem działań nakierowanych na wspólne działania rolników,
- różne formy współpracy np. kooperatywy spożywcze, przedsiębiorstwa społeczne, LGD,
- Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich oraz Sieci na rzecz innowacji w rolnictwie,
- przetwórstwo lokalne i skrócony łańcuch dostaw.
Uczniowie uczestniczyli w wykładach, spotkaniu poświęconym alpakoterapii, odwiedzili gospodarstwo ekologiczne produkujące sery oraz lokalny browar.
Wolny czas, uczestnicy szkolenia, przeznaczyli na zwiedzanie uroczego miasteczka Sława, spacery po zabytkowym parku i nad brzegiem jeziora oraz na grę w siatkówkę. Wieczorem młodzież miło spędziła czas przy ognisku.

Helena Stupak, Zygmunt Bałanda

GALERIA