We wtorek 9 lutego uczniowie naszej szkoły wzięli udział w obchodach Dnia Bezpiecznego Internetu 2021. Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku. Początkowo wydarzenie to świętowały jedynie państwa europejskie, ale już od lat DBI przekracza granice Europy angażując państwa z całego świata. DBI ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu. Podczas obchodów DBI 2021 instytucje organizują inicjatywy z wykorzystaniem potencjału internetu w promocji tematu bezpieczeństwa online, a także promocji korzystania z możliwości technologicznych dla wspierania edukacji dzieci i młodzieży oraz ich twórczego rozwoju.
Edycja 2021 odbywała się w trybie online. Tematem tegorocznych zajęć warsztatowych w naszej szkole było zjawisko znane pod nazwą doxing. W ramach wydarzenia uczniowie określili grupę docelową dotykaną doxingiem, prześledzili sposób, w jaki osoby zbierają informacje na temat ofiary oraz poznali specyfikę obrony przed tą negatywną aktywnością. W ramach podsumowania uczestnicy wykonali plakaty poświęcone obronie przed zagrożeniami w sieci.

K. Bujnicki

GALERIA