Dnia 5 października 2021 r. uczniowie technikum żywienia i usługa gastronomicznych Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Kamieniu Małym wraz z opiekunami uczestniczyli w targach gastronomicznych POLAGRA food – horeca – foodtech 2021 w Poznaniu. POLAGRA, to miejsce prezentacji produktów odpowiadających potrzebom konsumentów, nowoczesnych maszyn i urządzeń używanych w gastronomii, cukiernictwie i piekarnictwie a także nowych technologii pozwalających utrzymywać najwyższe standardy bezpieczeństwa w produkcji żywności . To miejsce w którym można znaleźć rozwiązania , które usprawniają prace obiektów gastronomicznych. Podczas zwiedzania uczniowie mieli możliwość brania czynnego udziału w warsztatach kulinarnych, pokazach z udziałem znakomitych szefów kuchni wraz z degustacją pysznych , pełnych inspiracji dań, przekąsek i soków ze świeżych warzyw i owoców. Poznali sposoby uruchamiania nowoczesnych maszyn, urządzeń stosowanych w gastronomii, branży cukierniczej i piekarskiej. Zdobyte wiadomości utwierdziły młodych ludzi , że nowoczesna technologia zdecydowanie ułatwia pracę w zawodzie technika żywienia i usług gastronomicznych.

Dziękuję młodzieży za wzorową postawę oraz opiekunom wycieczki za współpracę.

K. Gniady