Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
^Góra strony

Z życia szkoły

Z życia szkoły

 www.facebook.com/targi.absolwent

www.absolwent.targi.pl

 


Spotkanie z producentem nowoczesnych nawozów dla roślin w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Kamieniu Małym

 

2 lutego  2018 roku 40 uczniów Zespołu Szkól Centrum Kształcenia Rolniczego,  kształcących się w zawodach technik rolnik i technik agrobiznesu ,  55 słuchaczy kwalifikacyjnych kursów zawodowych  R.03 i R.16 oraz kilku rolników indywidualnych, uczestniczyło w prelekcji na temat innowacji w nawożeniu roślin czyli biostymulatorów.  Uczestnicy usłyszeli wiele cennych informacji o zastosowaniu aminokwasów w dokarmianiu roślin. Zainteresowani młodzi rolnicy  zadawali pytania i uczestniczyli w merytorycznej dyskusji. Każdy z uczestników spotkania otrzymał 1l biostymulatora do przetestowania na swoich zasiewach.  Uczniowie naszej szkoły również sprawdzą skuteczność nowoczesnego nawozu  na poletkach szkolnych.

 

H. Stupak

 

 

 

 

 


Konkurs „Przedsiębiorczość”

W dniu 06-go lutego (wtorek) na trzeciej godzinie lekcyjnej w naszej szkole  w  sali nr 18 odbył się etap szkolny VIII edycji konkursu „Przedsiębiorczość” organizowanego przez Akademię im. Jakuba z Paradyża. W konkursie wzięło udział 12 uczniów z klas II TWŻ i III TK. Konkurs polegał na rozwiązaniu testu składającego się z 30 pytań dotyczących przedsiębiorczości, zakładania własnej firmy i gospodarki rynkowej.  Osoba, która zdobędzie najwięcej punktów, kwalifikuje się do następnego etapu. Czekamy na wyniki!


Renata Naranowicz


Targi rolno - spożywcze Grune Woche

W dniu 25.01.2018 odbył się wyjazd uczniów na światowe targi rolno - spożywcze Grune Woche w Berlinie. Wycieczka miała charakter nie tylko dydaktyczny ale także krajoznawczy. Oprócz rozmaitości z całego świata związanych z rolnictwem takich jak uprawa bawełny, dla nas bardzo egzotyczna prezentowano również hodowlę trzody oraz bydła. Nie zabrakło ciągników i maszyn rolniczych, oczy można było nacieszyć pięknymi roślinami pochodzącymi z Holandii jak i krajów dalekiego wschodu. W drodze powrotnej udaliśmy się na krótki spacer po centrum metropolii zwiedzając nowoczesny dworzec Hauptbahnhof, gmach parlamentu Reichstag oraz Bramę Brandenburską. Później tylko dwie stacje metrem do dworca i szczęśliwie powrót do Polski

Opiekunkami na wyjeździe były p. A. Paluszek, p. B. Ożga, oraz p. H.Stupak

 

 

 

 


Targi POLAGRA

W dniu 18 stycznia uczniowie z klas Technik Rolnik oraz Agrobiznes mieli okazje zwiedzić tegoroczną wystawę maszyn i ciągników rolniczych w Poznaniu. W wycieczce wzięło udział prawie 50 uczniów z naszej szkoły, każdy mógł zaspokoić swoją ciekawość związaną z  nowinkami technicznymi z branży mechanizacji rolnictwa. Wyjazd odbył się pod opieką Pań A. Paluszek, H. Stupak oraz E. Kaniowskiej.

                                                                                                                                                                                                                A. Paluszek

 JASEŁKA 2017

       W dniu 22 grudnia 2017 r. w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Kamieniu Małym odbył się uroczysty apel z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia przygotowany przez uczniów klas pierwszych wraz z wychowawcami. Oprócz pięknej scenografii, pachnącej choinki, do dopełnienia uczennica kl. I TŻ  Julia Bogacka przedstawiła krótką genezę dotyczącą istoty jasełek. Jasełka rozpoczęły się odśpiewaniem pięknej polskiej kolędy, która wprowadziła nas w nastrój świąteczny i zachęciła do obejrzenia przedstawienia, które ukazywało sceny z nowonarodzonym Dzieciątkiem. Nad oprawą muzyczną całego przedstawienia i kolędowania czuwał p. R. Czernecki z grupą uzdolnionej młodzieży grającej na różnych instrumentach muzycznych ( gitara, saksofon,  ukulele). Po zakończonym przedstawieniu Dyrektor szkoły p. R. Nowicki i V-ce dyrektor p. R. Winkel  złożyli świąteczne życzenia oraz zostały wręczone nagrody ,dla uczniów, za przeprowadzony konkurs na najpiękniejszą kartę świąteczną.wychowawcy klas pierwszych
E. Kaniowska W. Czerwińska


  


 

 

 

 

 

Kurs baristyczny w  Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Kamieniu Małym

W kursie baristycznym I stopnia realizowanym w dniach 2-3 grudnia 2017 roku w naszej nowej pracowni żywienia  w ramach projektu „ Modernizacja kształcenia zawodowego w ZS CKR w Kamieniu Małym”, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego programu Operacyjnego Lubuskie 2020 Oś priorytetowa 8. Nowoczesna edukacja Działanie 8.4 Doskonalenie jakości kształcenia zawodowego , Poddziałanie 8.4.1 Doskonalenie jakości kształcenia zawodowego – projekty realizowane poza formułą ZIT, wzięło udział 10 uczniów, kształcących się w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych. Kurs miał formę zajęć teoretycznych i warsztatów praktycznych, prowadzonych przez specjalistę.  Po zakończeniu szkolenia i zdaniu egzaminu  uczestnicy otrzymali certyfikaty.

H. Stupak

 


 

GALERIA

XXVIII Olimpiada Teologii Katolickiej

Dnia 29 listopada 2017 roku odbyła się XXVIII Olimpiada Teologii Katolickiej. A o to i wyniki:
1. Weronika Kukuruza
2. Julia Bogacka
3. Monika Rykała
4. Mirela Szulkowska
Gratulujemy awansu do etapu diecezjalnego

 


Konkurs o bhp w indywidualnym gospodarstwie rolnym

  Po raz kolejny odbył się konkurs „Bezpieczeństwo i higiena pracy w indywidualnym gospodarstwie rolnym” organizowany przez KRUS w Zielonej Górze, Państwową Inspekcję Pracy w Zielonej Górze oraz Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego Departament Rolnictwa, Zasobów Naturalnych Rybactwa i Rozwoju Wsi. Celem konkursu jest popularyzowanie wśród młodzieży szkół rolniczych znajomości zagrożeń w indywidualnych gospodarstwach rolnych i zasad bezpiecznej pracy. Istotne jest też kształtowanie umiejętności praktycznego zastosowania wiedzy z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy w rolnictwie oraz promowanie szkół podejmujących działania w zakresie propagowania wiedzy o BHP.
 W tym roku do etapu szkolnego przeprowadzonego przez przedstawicieli KRUS przystąpiło 23 uczniów. Etap ten pozwolił wyłonić 4 uczniów na etap wojewódzki, a byli to:
1.    Paweł Muster – klasa III TR
2.    Maciej Butoka – klasa IV TA
3.    Alan Małecki – klasa IV TA
4.    Grzegorz Dudek – klasa III TR
 W dniu 24 listopada 2017 roku w Zielonej Górze odbył się finał wojewódzki konkursu, który składał się z dwóch części. W części pierwszej uczniowie rozwiązali test 20 pytań, a w drugiej wytypowane osoby zmierzyły się z kolejnymi 10 pytaniami testowymi. Po podliczeniu wyników dwoje najlepszych uczniów miało identyczny rezultat i przeprowadzono dogrywkę. No pocieszające było to, że to uczniowie naszej szkoły mieli rywalizować o laury. Ostateczne wyniki konkursu były następujące:
1 miejsce – Maciej Butoka
2 miejsce – Paweł Muster
5 miejsce – Grzegorz Dudek
 Serdecznie gratulujemy uzyskanych wyników i niech to będzie zachęta dla młodszych uczniów do włączenia się do kolejnych konkursów, a takie ciągle maja miejsce w naszej szkole.


Dariusz Kaniowski

 

 

 

 

 

 


Konkurs Ekologiczny

 Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w XVI edycji Konkursu Wiedzy Ekologicznej. W tym roku temat przewodni brzmiał: „Ekologia w trosce o nasze środowisko”. Celem konkursu jest popularyzowanie wiedzy na temat rolnictwa ekologicznego i ochrony środowiska, podnoszenie świadomości i kształtowanie postaw prośrodowiskowych, oraz poszerzanie wiedzy z zakresu ekologii i ochrony środowiska.
     Do etapu szkolnego przystąpiło 17 uczniów, z których wyłoniliśmy dwoje przedstawicieli na etap finałowy w ZODR Barzkowice. Nasi przedstawiciele czyli uczniowie z najwyższą liczbą punktów po etapie szkolnym, to:
1.    Kacper Kucharczuk – klasa III TR
2.    Magdalena Król – klasa IV TW
 W finale w Barzkowicach spotkali się uczniowie szkół średnich z dwóch województw: zachodniopomorskiego i lubuskiego. W tym roku startowało 36 uczniów. Finał składał się z dwóch części: pisemnej – test złożony z 50 pytań oraz finału ustnego dla 7 najlepszych uczestników, wyłonionych po teście. W tym roku awans do finału ustnego uzyskał Kacper Kucharczuk, który zajął ostatecznie wysokie 5 miejsce, Magdalena Król nie zdołała wejść do ścisłego finału.
    Serdecznie gratuluję uzyskanych wyników, laureaci i wszyscy startujący otrzymali nagrody i upominki, oraz zostali zaproszeni na kolejną edycję konkursu. Zachęcam osoby, którym ekologia jest bliska do podjęcia trudu i wystartowania w przyszłym roku w tym ważnym konkursie.


Dariusz Kaniowski


 

Szkolny konkurs historyczny „ Józef Piłsudski – wódz i polityk”

 
10 listopada 2017 roku odbył się w naszej szkole konkurs historyczny „ Józef Piłsudski – wódz i polityk”. Współzawodniczyło ze sobą 20 uczniów. Zadaniem ich było rozwiązanie testu wiedzy odnoszącego się do życia i działalności Pierwszego Marszałka II Rzeczypospolitej.  Pierwsze miejsce w konkursie zajęła Anita Siwoń ( ITŻW), II miejsce zajął Przemysław Jaster ( IIITAR), natomiast na III miejscu uplasowała się Julia Bogacka ( ITŻW). Gratulujemy zwycięzcom.
A.K.
 

 

Tydzień przedsiębiorczości

W dniach 13-17 listopada w ZSCKR w Kamieniu Małym odbył się Tydzień Przedsiębiorczości. W spotkaniach z przedsiębiorcami, firmami i instytucjami związanymi z rolnictwem i lokalnym rynkiem pracy uczestniczyli wszyscy uczniowie szkoły dziennej. Każda klasa uczestniczyła w kilku spotkaniach, a w sumie odbyło się ponad 20 takich spotkań. Celem Tygodnia Przedsiębiorczości, który już poraz kolejny odbył się w naszej szkole, zapoznanie uczniów z przedsiębiorcami na lokalnym rynku pracy i ich potencjalnymi pracodawcami, poznanie różnych aspektów działań przedsiębiorczych i pomysłów na własną działalność gospodarczą.
Wszystkim osobom, które odwiedziły naszą szkołę i chciały podzielić się własnym doświadczeniem zawodowym, serdecznie dziękujemy!

 

 

 

 

 

 


Etap szkolny XLII edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych

w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Kamieniu Małym


W październiku 2017 r. w ZSCKR w Kamieniu Małym odbył się etap szkolny XLII edycji OWiUR. W tym roku szkolnym do etapu szkolnego olimpiady przystąpiło 50 uczniów, rywalizujących w 7 blokach tematycznych. Młodzież miała do rozwiązania część pisemną składającą się z 60 zadań zamkniętych oraz praktyczną, polegającą na wykonaniu zadań sprawdzających umiejętności zawodowe.
 Do kolejnego etapu Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych, który odbędzie się w kwietniu 2018 r.  w Pyrzycach zakwalifikowało się 19 uczniów. Naszą szkołę będą reprezentować uczniowie aktywnie uczestniczący w zajęciach przygotowujących do olimpiady.
Wyniki etapu szkolnego:

Blok: mechanizacja rolnictwa

1. Kacper Kucharczuk kl. III TR

Blok: produkcja roślinna:

1. Szymon Kruszyna kl. II TR
2. Michał Kijewski kl. II TR
3. Grzegorz Łobejko kl. II TR

Blok: produkcja zwierzęca

1. Paweł Muster kl. III TR
2. Kamil Kozinoga kl. II TR
3. Kamil Strzelecki kl. III TR

Blok: gastronomia

1. Angelika Staniszewska kl. II TŻ
2. Alicja Żmijak kl II TŻ
3. Karolina Cieślak kl. IV TŻ

Blok: weterynaria

1. Marcelina Domin kl. IV TW
2. Magdalena Król kl. IV TW
3. Iga Kopka kl. IV TW

Blok: architektura krajobrazu

1. Monika Rykała kl. II TK
2. Kaja Kowalczyk kl. IV TK
3. Klaudia Gryko kl. II TK

Blok: agrobiznes

1. Maciej Butoka kl. IV TA
2. Alan Małecki kl. IV TA
3. Marta Chochłacz kl. IV TA


R. Winkel

 

 

 

 

 

 


 99 Rocznica Odzyskania Niepodległości


„Dzisiaj wielka jest rocznica, 11-listopada…” te słowa towarzyszyły nam podczas obchodów 99 Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę.
Uczniowie klas II w składzie: Klaudia Gryko, Monika Rykała, Angelika Staniszewska, Alicja Żmijak, Karolina Przybył i Patryk Czech, pod opieką p. Martyny Rodziewicz, przygotowali program artystyczny, który był dla nas lekcją historii w dążeniu Narodu Polskiego do Niepodległości.  Lekcję tą uświetniły wiersze, pieśni patriotyczne oraz współczesne utwory artystyczne o tematyce patriotycznej, które nie były obce naszym uczniom.
Ponadto, po zakończeniu części oficjalnej i artystycznej, uczniowie z najlepszymi wynikami biorący udział w szkolnych eliminacjach OWiUR otrzymali z rąk pani Wicedyrektor Renaty Winkel oraz pani Heleny Stupak dyplomy uznania oraz słowa zachęty i powodzenia w kolejnych etapach.
Życzymy powodzenia w Pyrzycach!


M.R.

 

 

GALERIA


Poznańskie Dni Kaktusów

09 listopada, uczniowie II i III klasy technikum architektury krajobrazu, w ramach zajęć dydaktycznych odwiedzili Poznańską Palmiarnię, w której obecnie odbywa się wystawa pt. Poznańskie Dni Kaktusów – Kaktusy Kwitną. Wycieczka była dobrą okazją do zapoznania się z szeroką paletą tych niezwykłych roślin oraz zapoznaniem się z bogatą ofertą palmiarni, tj. roślinnością wodną, tropikalną, subtropikalną i klimatu umiarkowanego, sukulentami Ameryki, kserofitami starego i nowego świata, sawanny oraz podszytem lasu tropikalnego.
Wizyta w palmiarni uzupełniła naszą wiedzę z zakresu egzotycznych i wodnych roślin ozdobnych.


M.R.

 

 

 


IV Lubuski Sejmik Młodzieżowy

Dnia 6 listopada 2017r., o godz. 11.00 w Sali Kolumnowej Sejmiku Województwa Lubuskiego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego w Zielonej Górze odbył się IV Lubuski Sejmik Młodzieżowy. W obradach wzięli udział uczniowie reprezentujący 30 szkół ponadgimnazjalnych z całego województwa lubuskiego (po dwóch przedstawicieli z każdej placówki), w tym dwoje przedstawicieli z Naszej Szkoły, tj. Monika Rykała i Klaudia Gryko – uczennice klasy II w zawodzie technik architektury krajobrazu, które pełniły rolę dziennikarza i radnego sejmiku.
Celem posiedzenia IV Lubuskiego Sejmiku Młodzieżowego było podjęcie uchwały w sprawie przyjęcia propozycji uczczenia przyszłorocznego 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości.


R.M.

 

 

 

 

 


Szkolimy się!...

W dniach 27-29.10.2017r. 12 uczennic naszej szkoły z klas I i II, uczestniczyło w obozie naukowym pt. „Kształtowanie właściwych postaw kreatywnych i innowacyjnych”.

Obóz odbył się w ramach realizacji projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego w ZS CKR w Kamieniu Małym” współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Lubuskie 2020. Oś priorytetowa 8. Nowoczesna edukacja Działanie 8.4 Doskonalenie jakości kształcenia zawodowego, Poddziałanie 8.4.1 Doskonalenie jakości kształcenia zawodowego – projekty realizowane poza formułą ZIT.

Szkolenie zostało przeprowadzone na terenie Centrum Energetyki Odnawialnej Uniwersytetu Zielonogórskiego w Sulechowie, gdzie młodzież pod opieką trenera komunikacji marketingowej oraz specjalisty ds. Public Relations, pani Katarzyny Zych zgłębiała m.in. tajniki kreatywności, wykorzystywała ją w praktyce, rozwijała myślenie kombinacyjne i transformacyjne, przełamywała rutynę w myśleniu, tworzyła modele efektywnych prezentacji, pracowała z i przed kamerą, obrabiała materiały multimedialne a także poznała zasady pracy w sieci prawa. Praca z tak bogatym materiałem dydaktycznym była dobrą przygodą pełną informacji przekazanych w sposób praktyczny, tj. poprzez gry i zabawy edukacyjne, zajęcia praktyczne  oraz elementy wykładu i burzy mózgu.

Obóz naukowy okazał się dla uczennic doskonałym sposobem na zgłębienie wiedzy, poznanie samej siebie oraz przełamanie swoich lęków co do twórczej pracy przed kamerą.

Opiekunami podczas szkolenia były: z ramienia Uniwersytetu Zielonogórskiego – p. M. Bielawska, oraz p. M. Rodziewicz – nauczyciel przedmiotów zawodowych w ZS CKR w Kamieniu Małym.

                                                                                                      

M.R.


 GALERIA


WYCIECZKA ŚCIEŻKĄ PRZYRODNICZĄ „OLSZYNKI”

         W dniu 24.10.2017 r. uczniowie klasy 3 TAR w ramach projektu "Przyroda województwa lubuskiego" odbyli pieszą wycieczkę po ścieżce przyrodniczej "Olszynki". Celem wyprawy było propagowanie walorów przyrodniczych i kulturowych Parku.
      Ścieżka ma charakter pętli. Ze względu na podmokły teren część trasy wiedzie drewnianą kładką przez jedyne na terenie Parku Narodowego „Ujście Warty" obszary leśne (ols porzeczkowy), ale również przez zbiorowiska ziołorośli, podmokłą łąkę oraz szuwar mozgowy.
Na ścieżce znajduje się 15 przystanków, każdy wyposażony w tablicę informacyjną. Na tej trasie uczniowie dowiedzieli się co to jest ols, geofity, torfniaka, a jednocześnie wzbogacili swoją wiedzę o faunie i florze tego regionu.
       Pogoda w tym dniu dopisała wyśmienicie, a słońce, las i świeże powietrze spowodowały, że wszyscy w doskonałych humorach powrócili do szkoły.


A.O.

GALERIA


IX edycja kampanii Fundacji Dobre Zycie „Tydzień dobrego chleba i zdrowego stylu życia w szkole 2017” w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego  w Kamieniu Małym

20 października 2017 r. odbyło się podsumowanie  IX edycji kampanii Fundacji Dobre Zycie „Tydzień dobrego chleba i zdrowego stylu życia w szkole 2017” w ZS CKR w Kamieniu Małym. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie i nauczyciele naszej szkoły oraz zaproszeni goście: pan Krzysztof Cisek Naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska Starostwa Powiatowego w Gorzowie Wielkopolskim, pani Katarzyna Domarecka Kierownik Wydziału Kultury, Oświaty i Sportu UMiG Witnica, pani Ewa Faściszewska przedstawicielka Sołectwa Kamień Mały oraz pani Maria Cieślak przedstawicielka Koła Gospodyń Wiejskich w Kamieniu Małym, która przyszła na spotkanie z tacami pełnymi przepysznych rogalików i pączków, które w oka mgnieniu zostały przez nas zjedzone.

Celem kampanii, w której po raz kolejny nasza placówka bierze udział, jest zwrócenie uwagi na problem chleba, podniesienie naszej świadomości na temat zdrowotnych właściwości chleba na zakwasie, wypiekanego tradycyjnymi metodami, jak również promocja zdrowego stylu życia.  Nasze działania zachęcają młodzież do zainteresowania się tym, co znajdzie się na ich talerzu, jak się odżywiają i jak odpowiednia dieta wpływa na ich zdrowie. Szkolnym koordynatorem kampanii Fundacji Dobre życie jest pani Wioletta Czerwińska, która wspólnie z uczniami technikum żywienia przygotowała  spotkanie.

W trakcie tegorocznej akcji w naszej szkole, na lekcjach wychowawczych i zajęciach wychowania fizycznego, odbyły się pogadanki poświęcone zdrowemu stylowi życia, odpowiedniej diecie, sprzyjającej właściwej wadze ciała i dobremu samopoczuciu. Na spotkania z młodzieżą przybyła również pani dietetyk Agnieszka Sikorska, która poprowadziła zajęcia na temat piramidy żywienia oraz zdrowej diety.

Promocja dobrego chleba na naturalnym zakwasie, to dobra okazja, aby zapoznać się z technologią jego produkcji, odwiedzając piekarnię w Krzeszycach, która w tradycyjny sposób wypieka pieczywo. Piątkowe spotkanie pozwoliło nam rozstrzygnąć zorganizowane w szkole konkursy na wypiek chleba na zakwasie i zdrowego, z naturalnych składników, ciasta. Jury konkursowe ( pani B. Jakubowicz-nauczycielka języka angielskiego, pani E. Faściszewska- Sołectwo Kamień Mały oraz K. Kowalczyk uczennica klasy IV TK) oceniło wypieki i przyznało nagrody w dwóch kategoriach. Pierwsze miejsce w konkursie na wypiek chleba, zajął Jan Łankowski (1 TR), II miejsce Karolina Przybył (2 TW) zaś III Patrycja Kominek (1 TŻ). Okazało się, że pieczenie ciasta, nie było dla młodzieży atrakcyjnym zajęciem, ponieważ do konkursu zgłoszono tylko jedno ciasto upieczone przez Julię Bogacką (1 TZ), która wygrała zmagania, prezentując bardzo smaczne ciasto marchewkowe. Zwycięzcom wręczono pamiątkowe dyplomy oraz nagrody książkowe.

Kolejną, aczkolwiek chyba najważniejszą, częścią spotkania była degustacja zdrowego jedzenia przygotowanego przez uczniów i nauczycieli ZS CKR w Kamieniu Małym. Uczestnicy podsumowania akcji, mieli okazję spróbowania kilku rodzajów chleba z przepysznymi pastami kanapkowymi (jajeczną, twarogową i rybną). Nowością tegorocznego śniadania był „smalec” z białej fasoli (poniżej zamieszczamy przepis), który w smaku do złudzenia  przypominał tradycyjny smalec. Zdrowym dodatkiem do kanapek były warzywa, znajdujące się w kolorowej sałatce greckiej. Wszyscy uczestnicy z wielkim apetytem konsumowali przygotowane na ten dzień jedzenie. Tym smaczniejsze, że zrobione przez nich samych. Za rok kolejna edycja kampanii, w której na pewno nasza szkoła weźmie udział, zachęcając młodych ludzi do krytycznego spojrzenia na swoje, nie zawsze zdrowe, nawyki żywieniowe.

R. Winkel


SZKOLNY  KONKURS  CZYTELNICZY  O  BOHATERACH  LITERACKICH

Dnia 17.10.2017 r. w naszej szkole odbył się szkolny konkurs czytelniczy - „CZYTELNIK NA SZÓSTKĘ”. Celem spotkania było rozbudzenie zainteresowań czytelniczych.  W polonistycznych zmaganiach wzięło udział 18 uczniów naszej szkoły. Konkurs miał formę testów sprawdzających znajomość lektur i nie tylko. Po sprawdzeniu i przeliczeniu punktów Komisja wyłoniła zwycięzców.
 
I miejsce- Gabriela Woźniak kl. I TŻ
II miejsce – Magdalena Król kl. IV TW
III miejsce – Magdalena Kuśnierz kl. IV TK
 
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom !!!

A.O.


 

Stypendia Burmistrza Miasta i Gminy Witnica dla najzdolniejszych uczniów

 ZS CKR w Kamieniu Małym


17 października 2017 r. w sali RCR w Witnicy, odbyła się uroczystość wręczenia Stypendiów Burmistrza Miasta i Gminy Witnica najzdolniejszym uczniom, uczęszczającym do szkół leżących na terenie gminy. Burmistrz Dariusz Jaworski, w obecności rodziców, nauczycieli i dyrektorów szkół, wręczył wyróżnionym pamiątkowe dyplomy oraz odznaki wzorowego ucznia. Wśród stypendystów znaleźli się uczniowie ZS CKR w Kamieniu Małym, którzy w ubiegłym roku szkolnym uzyskali wysoką średnią ocen, są to: Maciej Butoka, Kacper Kucharczuk, Paweł Muster i Monika Rykała.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w nauce.


R. Winkel

 

GALERIA


Warsztaty w Kalsku

30 września 2017 roku odbyły się kursy:  warsztaty  gastronomiczne Fast Food oraz warsztaty obsługa systemów do nawożenia realizowane z  projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego w ZS CKR w Kamieniu Małym” współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Lubuskie 2020 Oś priorytetowa 8. Nowoczesna edukacja Działanie 8.4 Doskonalenie jakości kształcenia zawodowego , Poddziałanie 8.4.1 Doskonalenie jakości kształcenia zawodowego – projekty realizowane poza formułą ZIT . Warsztaty zorganizował i przeprowadził Lubuski Ośrodek Innowacji i Wdrożeń Agrotechnicznych Uniwersytetu Zielonogórskiego z siedzibą w Kalsku.

12 uczniów z kierunku technik żywienia i usług gastronomicznych zgłębiało tajniki sztuki kulinarnej, a 5 uczniów z kierunków technik agrobiznesu oraz technik architektury krajobrazu poznawało nowoczesne systemy zarządzania systemami do nawożenia roślin w szklarniach i tunelach foliowych. 

Każdy uczestnik otrzymał zaświadczenie o uczestnictwie w kursie.

H.Stupak

 

GALERIA


Międzynarodowe Targi Gastronomiczne „POLAGRA GASTRO 2017” w Poznaniu

25 września 2017 r. uczniowie klas pierwszych technikum żywienia i usług gastronomicznych i technikum weterynarii wraz z opiekunami p. W.Czerwińską i
p. A. Karczmarską , wzięli udział w wyjeździe dydaktycznym do Poznania na Międzynarodowe Targi Gastronomiczne „POLAGRA GASTRO”. W ramach wycieczki młodzież miała możliwość uczestniczenia w ciekawych wykładach dotyczących zdrowego odżywiania się , roli ziół w potrawach jako doskonałego dodatku oraz pokazach kulinarnych szefów kuchni znanych poznańskich restauracji. Nie zabrakło części warsztatowej i degustacyjnej , w której młodzież czynnie uczestniczyła i przygotowywała chrupiące skrzydełka i nagessy  stosując odpowiednie marynaty i panierki. Bogata oferta targowa dotyczyła nowoczesnych ciągów technologicznych, maszyn ,urządzeń ,zastawy stołowej mających zastosowanie w zakładach gastronomicznych..
Wycieczka wzbogaciła proces edukacyjno -dydaktyczny uczniów. Humory i pogoda dopisywały więc wyjazd należy uznać za udany. Zapraszamy chętnych do udziału za rok.

W.Czerwińska

 

 

 

 

 


Jesień w Gliśnie

17  września 2017r. nasza szkoła wzięła udział  w imprezie integracyjno - promocyjnej „ Jesień w Gliśnie”. Zostało zorganizowane stoisko mające na celu promocję szkoły. Przedstawiliśmy osiągnięcia i sukcesy uczniów oraz  ofertę edukacyjną szkoły. Ponadto na odwiedzających nasze stoisko czekał  słodki poczęstunek.
Szkołę reprezentowali uczniowie: Maciej Butoka kl. 4TA oraz Klaudia Gryko kl.  2TK
Opiekunami młodzieży były: p. A. Paluszek oraz p. A. Osowska.


A. O.

 


KRZESZYCKA JESIEŃ

W dniu 10 września 2017r. nasza szkoła uczestniczyła w XXIII Wystawie Rolniczej

„Krzeszycka Jesień”. Przy naszym stoisku można było zapoznać się z bogatą ofertą edukacyjną szkoły oraz osiągnięciami uczniów. Odwiedzający podziwiali piękne dekoracje z tegorocznych plonów oraz delektowali się warzywnymi przetworami, wegetariańskim pasztetem oraz domowymi wypiekami.

Szkołę reprezentowali uczniowie klasy III A Radosław Turek, Bartłomiej Nazwalski oraz Jan Łankowski

z kl. I R. Opiekę nad młodzieżą sprawowały p. E. Kaniowska, p. J. Bochenek oraz p. B.Ożga.

 

 

 

 

 

 

 


ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH

  12 września 2017 r., w obecności uczniów i nauczycieli naszej szkoły, odbyło się ślubowanie klas pierwszych,  to podniosła  uroczystość  w trakcie, której nowo przyjęci uczniowie, stali się pełnoprawnymi członkami społeczności szkolnej.

W roku szkolnym 2017/2018 kształcimy młodzież w dwóch klasach pierwszych w następujących zawodach:  technik rolnik, technik architektury krajobrazu, technik żywienia i usług gastronomicznych oraz technik rolnik.  Opiekę wychowawczą nad tegorocznymi pierwszakami sprawują Panie Wioletta Czerwińska i Ewa Kaniowska. Wszystkim uczniom rozpoczynającym naukę w naszej szkole życzymy samych sukcesów.

R.Winkel

 

 

 

 

 


 

 UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

 

Czwartego września 2017 r. uroczystym apelem rozpoczęliśmy kolejny rok szkolny, który niesie ze sobą wiele zmian i nowości. 

Szkolną uroczystość uświetnili rodzice, nauczyciele, uczniowie oraz  pan Dariusz Jaworski Burmistrz Miasta i Gminy  Witnica. Społeczność uczniowską w nowym roku szkolnym przywitał dyrektor szkoły pan Ryszard Nowicki, życząc wszystkim zgromadzonym owocnej pracy i samych sukcesów szkolnych.

Do życzeń pana dyrektora przyłączyli się pan Dariusz Jaworski oraz Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi pan Krzysztof Jurgiel   za pośrednictwem przesłanego do szkoły listu. W bieżącym roku szkolnym naukę w naszej szkole rozpoczną uczniowie dwóch klas pierwszych, kształcących w następujących zawodach: technik architektury krajobrazu, technik rolnik- wychowawca p. Ewa Kaniowska, technik weterynarii, technik żywienia i usług gastronomicznych- wychowawca p. Wioletta Czerwińska.

Wszystkim uczniom i nauczycielom w nowym roku życzymy samych sukcesów i satysfakcji z wykonywanej pracy.

R.Winkel

 

 

 

 


Powiatowe Święto Plonów w Kostrzynie nad Odrą

26 sierpnia 2017 r. nasza szkoła wzięła udział w Powiatowym Święcie Plonów w Kostrzynie nad Odrą, podczas którego można było zapoznać się z bogatą ofertą edukacyjną oraz osiągnięciami i sukcesami uczniów ZS CKR w Kamieniu Małym. Nasze stoisko zdobiły zboża, warzywa, kwiaty i zioła zebrane ze szkolnych poletek doświadczalnych oraz ogródka dydaktycznego. Ponadto na odwiedzających czekał słodki oraz zdrowy poczęstunek. Szkołę reprezentowały uczennice z technikum architektury krajobrazu: Monika Rykała oraz Magdalena Kuśnierz. Opiekunami młodzieży były p. Renata Naranowicz-Zgierska oraz p. Martyna Rodziewicz – nauczyciele przedmiotów zawodowych.

M.R

.


Zakończenie roku szkolnego 2016/2017 w ZSCKR w Kamieniu Małym

23 czerwca 2017 r. o godz. 8.00 po raz ostatni zabrzmiał dzwonek w roku szkolnym 2016/2017. Uroczyste zakończenie zgromadziło w naszej szkole uczniów, nauczycieli, rodziców i zaproszonych gości: Radnego Sejmiku Województwa Lubuskiego pana Józefa Kruczkowskiego oraz Kierownik Wydziału Kultury Oświaty i Sportu UMiG Witnicy panią Katarzynę Domarecką. Szkolną uroczystość rozpoczął dyrektor szkoły pan Ryszard Nowicki, który dokonał podsumowania kończącego się roku szkolnego, następnie głos zabrał pan Józef Kruczkowski, który wszystkim uczniom i nauczycielom życzył dalszych sukcesów, motywacji do wytężonej pracy i bezpiecznego wypoczynku wakacyjnego. Zgromadzeni wysłuchali również słów pana Krzysztofa Jurgiela Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, skierowanych do dyrektorów, nauczycieli i uczniów szkół rolniczych.
Wreszcie nadszedł moment aby nagrodzić tych uczniów, którzy w roku szkolnym 2016/2017 osiągnęli wysokie wyniki w nauce oraz sukcesy w konkursach i olimpiadach zawodowych ( o których można przeczytać na stronie szkoły). Promocję z wyróżnieniem otrzymali: Maciej Butoka średnia ocen 5,46, Monika Rykała śr. ocen 5,22, Paweł Muster śr. ocen 5,17 oraz Kacper Kucharczuk śr. ocen 4,75. W II semestrze bieżącego roku szkolnego 27 uczniów otrzymało stypendium szkolne za wyniki w nauce i osiągnięcia sportowe. Wielu uczniów zostało nagrodzonych za pracę na rzecz szkoły i aktywny udział w zawodach sportowych. Również rodzice najlepszych uczniów otrzymali listy gratulacyjne z podziękowaniem za trud włożony w wychowanie swoich dzieci.
Rok szkolny 2016/2017 można uznać za bardzo udany, kolejny rozpocznie się 4 września. Wszystkim uczniom i nauczycielom życzymy bezpiecznych i spokojnych wakacji.


Renata Winkel

 

 

GALERIA


Wycieczka do Chorwacji, Włoch oraz Bośni i Hercegowiny

W dniach 27 maja - 04 czerwca br. 13 uczniów Naszej szkoły wzięło udział w wycieczce szkolnej do Chorwacji, Włoch oraz Bośni i Hercegowiny.

W planie wycieczki znalazła się zatopiona w Morzu Wenecja, jedne z najciekawszych miast Chorwacji - Zadar, Split, Dubrownik oraz stolica Bośni i Hercegowiny - Sarajewo.

Piękna, słoneczna pogoda sprzyjała wypoczynkowi na plaży oraz zwiedzaniu najważniejszych zabytków.

Humory wszystkim dopisywały, widoki zachwycały, a wspomnienia na zawsze pozostaną z nami.

K.Przybyła

 

 

GALERIA


Udział uczniów ZS CKR w Kamieniu Małym w V Edycji Konkursu Wiedzy o Uprawie i Ochronie Integrowanej Roślin w Bydgoszczy

02 czerwca 2017 r. w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Bydgoszczy, kilkudziesięciu uczniów reprezentujących dziesięć szkół rolniczych, wzięło udział w V edycji Konkursu Wiedzy o Uprawie i Ochronie Integrowanej Roślin, którego patronem jest Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.  Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół rolniczych z województwa kujawsko-pomorskiego oraz szkół rolniczych podległych  Ministerstwu Rolnictwa i Rozwoju Wsi z całej Polski. Tematem przewodnim tej edycji była produkcja rzepaku. Konkurs rozpoczął się cyklem wykładów związanych z tematyką zmagań uczniowskich: „Podstawy integrowanej uprawy roślin", który poprowadził prof. dr hab. Marek Mrówczyński z Instytutu Ochrony Roślin PIB w Poznaniu oraz „Zasady integrowanej produkcji rzepaku - zapylacze, a środki ochrony roślin", wygłoszony przez dr. Grzegorza Pruszyńskiego (IOR Poznań). Następnie uczestnicy konkursu mierzyli się z zadaniami części  teoretycznej, która wyłoniła siedmiu finalistów, rywalizujących w trzecim etapie - praktycznym.
Celem zmagań było:
- popularyzowanie wśród uczniów wiedzy z zakresu uprawy i integrowanej ochrony roślin
-  kształtowanie umiejętności praktycznego zastosowania zdobytej wiedzy
-  szerzenie idei bezpiecznej pracy podczas stosowania pestycydów
-  promowanie najlepszych uczniów i szkół
- rozwijanie zainteresowań uczniów.
Konkurs obejmował zagadnienia z zakresu:
-  integrowanej  uprawy i ochrony rzepaku
-  metod agrotechnicznych ochrony rzepaku przed chorobami i szkodnikami
-  ograniczenia strat powodowanych przez choroby i szkodniki oraz regulacji zachwaszczenia w uprawie rzepaku
- technik wykonywania zabiegów ochrony roślin
- bezpieczeństwa i higieny pracy przy stosowaniu pestycydów
- zapobiegania negatywnym wpływom środków ochrony roślin na środowisko
 dobrej praktyki organizacji ochrony roślin.
Wyniki V Edycji  Konkursu Wiedzy o Uprawie i Ochronie Integrowanej Roślin:
I miejsce - Krzysztof Rode ze szkoły w Karolewie
II miejsce - Jakub Olszewski ze szkoły w Zduńskiej Dąbrowie
III miejsce - Mikołaj Ciaciuch ze szkoły w Bydgoszczy
IV miejsce - Paweł Muster  ZSCKR w Kamieniu Małym
                     Kacper Kucharczuk ZSCKR w Kamieniu Małym
Uczestnikiem konkursu był również  Szymon Kruszyna uczeń  klasy I technikum ( zawód technik rolnik), który osiągnął zadawalający wynik. Naszych uczniów do udziału w konkursie przygotowywały Panie Helena Stupak i Ewa Kaniowska.
Organizatorem zmagań zawodowych był Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Bydgoszczy, zaś współorganizatorami Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie oraz Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy w Bydgoszczy. Gratulujemy sukcesu.

H. Stupak


LAUREACI XLI EDYCJI OLIMPIADY WIEDZY I UMIEJĘTNOŚCI ROLNICZYCH SĄ W ZESPOLE SZKÓŁ CENTRUM KSZTAŁCENIA ROLNICZEGO  W KAMIENIU MAŁYM

W dniach 2-3 czerwca 2017 r. w Zespole Szkół Rolniczych w Kijanach miał miejsce finał XLI edycji OWiUR, w trakcie którego wręczono nagrody uczestnikom i laureatom olimpiady. Uroczystość podsumowująca tegoroczną edycję olimpiady odbyła się w kampusie Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie, głównym organizatorem zmagań konkursowych jest Komitet Główny OWiUR przy Uniwersytecie Przyrodniczo- Humanistycznym w Siedlcach zaś patronem medialnym  Agencja Promocji Rolnictwa i Agrobiznesu APRA oraz multiportal agropolska.pl.

 Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Rolniczych jest jednym z najstarszych i najbardziej prestiżowych konkursów wiedzy i umiejętności praktycznych, organizowanym w naszym kraju, któremu patronuje Ministerstwo Edukacji Narodowej i Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. 

W tym roku w 11 blokach tematycznych, w finale olimpiady, startowało 238 uczniów z całej Polski. Naszą szkołę w krajowym etapie OWiUR (blok: produkcja roślinna) reprezentowali dwaj uczniowie klasy drugiej technikum, kształcącej w zawodzie technik rolnik, którzy do konkursu przygotowywali się pod kierunkiem pani Heleny Stupak. Tegoroczny udział w etapie krajowym zakończył się WIELKIM SUKCESEM naszych uczniów. Kacper Kucharczuk zajął 7 miejsce, otrzymał tytuł laureata,  stypendium w wysokości 1500 zł ufundowane przez BGŻ BNP PARIBAS, roczną prenumeratę czasopisma rolniczego ufundowaną przez APRA POLSKA PRASA ROLNICZA, oraz zwolnienie z części pisemnej egzaminów potwierdzających kwalifikacje w zawodzie zaś Paweł Muster uplasował się na 10 miejscu, otrzymał tytuł laureata,  roczną prenumeratę czasopisma rolniczego ufundowaną przez APRA POLSKA PRASA ROLNICZA, oraz zwolnienie z części pisemnej egzaminów potwierdzających kwalifikacje w zawodzie. Laureatom gratulujemy, życzymy kolejnych sukcesów.

 

H. Stupak, R. Winkel

 

 

 

 

 


 XXVI Targi Rolnicze w Gliśnie

W dniu 28 maja 2017 roku uczniowie klasy IIA Paulina Cichała oraz Bartłomiej Nazwalski wraz z nauczycielkami  E. Kaniowską B. Ożgą oraz A. Paluszek reprezentowali nasza szkołę na XXVI Targach Rolniczych w Gliśnie. Stoisko nasze odwiedzali zarówno absolwenci jak i przyszli rolnicy, których serdecznie zapraszamy do naszej szkoły.

Patronat honorowy nad targami objęli: Krzysztof Jurgiel - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Władysław Dajczak – Wojewoda Lubuski i Elżbieta Anna Polak -Marszałek Województwa Lubuskiego.


Agnieszka Paluszek

 Praktyki w Ogrodach Hortulus i Spectabilis w Dobrzycy

 W dniach 15-26 maja br. grupa uczniów z klasy II i III Technikum Architektury Krajobrazu pod opieką p. M. Rodziewicz, odbywała praktyki zawodowe w Dobrzycy w Ogrodach Hortulus i Spectabilis, gdzie mogła sprawdzić się w różnych dziedzinach pracy architekta oraz doskonalić swój warsztat. Praktyki w tak wyjątkowych ogrodach państwa Bigońskich były dla młodzieży ciekawym doświadczeniem. Słoneczna pogoda i dobre humory dopisywały wszystkim przez cały czas trwania praktyk.

 

GALERIA


TVP W ZESPOLE SZKÓŁ CENTRUM KSZTAŁCENIA ROLNICZEGO

W KAMIENIU MAŁYM

10 maja 2017 r. na terenie ZSCKR w Kamieniu Małym, pojawili się pracownicy TVP aby nakręcić film pt. „Rolnik szuka szkoły”, promujący resortowe szkoły rolnicze. Wizyta trwała kilka godzin, sfilmowano zajęcia prowadzone przez naszych nauczycieli ,wypowiedzi pana dyrektora Ryszarda Nowickiego, pracownie oraz teren szkoły. Efekty pracy będzie można obejrzeć 20 maja 2017 r. na kanale TVP3 o godz. 15.20.

 

R. Winkel

 

 


VII TARGI EDUKACYJNE DĘBNO 2017


          W dniu 27 kwietnia 2017 r. przedstawiciele Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Kamieniu Małym uczestniczyli w VII Targach Edukacyjnych , które zostały zorganizowane w Gimnazjum Publicznym im. Arkadego Fiedlera w Dębnie. Celem tego wyjazdu była możliwość promocji naszej szkoły w środowisku , przedstawienia oferty kierunków kształcenia na nowy rok szkolny 2017/2018. Targi, to okazja do bezpośrednich rozmów z uczniami, które dają niepowtarzalną szansę na uzyskanie informacji, których nie ma w informatorach i na stronach internetowych. To moment wyjaśniania ewentualnych wątpliwości ,uzyskania najaktualniejszych informacji o szkole. Szkołę godnie reprezentowali uczniowie klas pierwszych: Gryko Klaudia ITK, Szulkowska Mirela ITK, Bartosiewicz Piotr ITR wraz z opiekunem.

W. Czerwińska

 

 


SUKCES ZSCKR W KAMIENIU MAŁYM W ELIMINACJACH OKRĘGOWYCH XLI OLIMPIADY WIEDZY I UMIEJĘTNOŚCI ROLNICZYCH W SZCZECINIE

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Kamieniu Małym odniósł wielki sukces, nasza szkoła znalazła się w gronie sześciu najlepszych szkół ponadgimnazjalnych, w okręgu zachodniopomorskim, które w XLI edycji OWiUR zdobyły największą liczbę punktów dzięki zajęciu wysoko punktowanych miejsc przez uczniów naszej szkoły. Zespół szkół otrzymał dyplom uznania za zajęcie III miejsca w eliminacjach okręgowych. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

 

R. Winkel

 

 


Sukces w Pyrzycach

W eliminacji okręgowych  XLI edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych okręgu szczecińskiego, które odbyły się w Zespole Szkół nr 2 Centrum Kształcenia Ustawicznego w Pyrzycach uczestniczyli nasi uczniowie w następujących blokach tematycznych:

- gastronomia : Kacper Krawczyki, Marta Rodak (opiekun p. W.Czerwińska)

-architektura krajobrazu: Kaja Kowalczyk, Dominika Kowalczyk i Mateusz Brożyński (opiekun p. K.Przybyła)

- produkcja roślinna : Maciej Butoka , Kacper Kucharczuk, Paweł Muster

(opiekun p.H.Stupak) .

Eliminacje okręgowe z weterynarii , w których uczestniczyła Marcelina Domin( opiekun p.T.Bil) zostały przeprowadzone we Wrocławiu.

 

W bloku produkcja roślinna uczniowie zaprezentowali się znakomicie i zajęli:

I miejsce Paweł Muster oraz awans na eliminacje centralne w Lublinie
II miejsce Kacper Kucharczuk oraz awans na eliminacje centralne w Lublinie
III miejsce Maciej Butoka.

Serdecznie gratulujemy !

 

H.Stupak      


 XIV  TARGI SZKÓŁ W GÓRALICACH

          Dnia 7 kwietnia 2017 r. Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Kamieniu Małym uczestniczył w XIV Targach Szkół 2017, które odbyły się w Publicznym Gimnazjum im. M. Kotańskiego w Góralicach. Uczestniczyło aż 19 szkół ponadgimnazjalnych. Celem tego spotkania była promocja kierunków kształcenia w naszej szkole, a także pomoc w wyborze uczniom trzecich klas dalszej ścieżki edukacyjnej – wyboru szkoły ponadgimnazjalnej. W targach godnie reprezentowały szkołę uczennice klas III Technikum żywienia i usług gastronomicznych oraz Technikum architektury krajobrazu wraz z opiekunami.                                                                

W. Czerwińska

 

 


 

VII Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Architekturze Krajobrazu w Gdańsku

Zespół Szkół Architektury Krajobrazu i Handlowo Usługowych im. Władysława Szafera w Gdańsku zorganizował VII edycję Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Architekturze Krajobrazu. Konkurs odbył się pod honorowym patronatem prezydenta miasta Gdańska.
19 grudnia 2016r. w Zespole Szkół CKR w Kamieniu Małym odbył się etap szkolny konkursu, na którym wyłoniono 3-osobową grupę uczniów – reprezentantów szkoły. Byli nimi: Kowalczyk Dominika, Kowalczyk Kaja i Brożyński Mateusz. 5 kwietnia 2017r. wybrana grupa pojechała do Gdańska. Tam odbyły się konkurencje drużynowe i indywidualne. Zadaniem zespołu było wykonanie zagospodarowania fragmentu ogrodu z uwzględnieniem regionalnego wzornictwa.
W etapie indywidualnym uczniowie rozwiązywali test oraz rozpoznawali rośliny ozdobne. Zadanie finałowe polegało na rozpoznaniu i oznaczeniu na mapie Polski 23 Parków Narodowych, znajomości drzew i krzewów ozdobnych oraz wykonaniu kompozycji florystycznej z dostępnych materiałów roślinnych.
Uczniowie Naszej szkoły w tym roku w klasyfikacji punktowej uplasowali się poza ścisłą finałową dziesiątką.
Po zmaganiach konkursowych uczniowie mogli zwiedzić najciekawsze i warte zobaczenia miejsca w Trójmieście (Stare Miasto w Gdańsku, Molo w Sopocie, Stocznie Gdańską).
Szkoła uczestniczyła już po raz szósty w wyżej wymienionym konkursie i było to niewątpliwie ciekawe doświadczenie.
Opiekunem drużyny z Kamienia Małego był mgr inż. Krzysztof Przybyła – nauczyciel przedmiotów zawodowych z zakresu architektury krajobrazu.

K. Przybyła

 

 

GALERIA


 

 

Co ciekawego wydarzyło się w naszej szkole można przeczytać w jednym z działów:

apele

konkursy

wycieczki

szkolenia

pozostałe

Copyright © 2013. Email Marketing Rights Reserved.


Facebook