Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
POLITYKA PRYWATNOŚCI ZOBACZ
 
^Góra strony

Aktualności

Z życia szkoły

Z życia szkoły

Międzynarodowe Targi „POLAGRA-GASTRO 2019”

     Dnia 3 października 2019 r. uczniowie klas pierwszych i drugich technikum  żywienia i usług gastronomicznych Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Kamieniu Małym uczestniczyli w wycieczce do Poznania na Międzynarodowe Targi Poznańskie „POLAGRA – GASTRO / INWEST HOTEL”.

    Celem tego wyjazdu dydaktycznego było zapoznanie młodzieży z dynamicznie rozwijającym się rynkiem wyposażenia profesjonalnych kuchni i nowoczesnych technologii pozwalających optymalnie zarządzać obiektami restauracyjnymi. Targi „POLAGRA – GASTRO”, to także wiele wydarzeń , na których mówi się o tym jak osiągnąć idealny smak potraw i napojów, a także nauczyć się sztuki carvingu, która cieszy się coraz większą popularnością.

Opiekunami wycieczki były: p. A. Karczmarska, p. A. Ossowska, p. W. Czerwińska.

 

 


Stypendia Burmistrza Miasta i Gminy Witnica dla  uczniów

Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Kamieniu Małym

03 października 2019r. w Sali RCR w Witnicy, odbyła się uroczystość w trakcie, której Pani Małgorzata Łopatka Wiceburmistrz MiG Witnica, wręczyła 51 uczniom szkół podstawowych i ponadpodstawowych z terenu naszej  gminy Stypendium Burmistrza Miasta i Gminy Witnica oraz oznaki „Wzorowego ucznia”.

 Wśród tegorocznych wyróżnionych uczniów, znaleźli się przedstawiciele Technikum im. Dezyderego Chłapowskiego w Kamieniu Małym,, którzy otrzymali stypendium na rok szkolny 2019/2020 przyznane za uzyskanie bardzo dobrych wyników w nauce oraz wzorowe zachowanie w roku szkolnym 2018/2019.

 Stypendystami Burmistrza Miasta i Gminy Witnica zostali: Aleksandra Adamcewicz, Magda Dubiel, Dominika Maślana, Wiktoria Rzemieniecka, Julia Bogacka, oraz Monika Rykała. Nagrodzony został również Paweł Muster, ubiegłoroczny absolwent naszej szkoły, który w czasie wakacji odebrał stypendium z rąk  Pana Dariusza Jaworskiego Burmistrza MiG Witnica. Wszystkim wyróżnionym uczniom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w nauce.

R.W.

Fot. Mirosław Sztogryn i ZSCKR Kamień Mały

Nadanie imienia Dezyderego Chłapowskiego szkołom wchodzącym w skład
ZSCKR w Kamieniu Małym


27 września 2019r. w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Kamieniu Małym  odbyło się uroczyste nadanie imienia Dezyderego Chłapowskiego szkołom wchodzącym w skład zespołu szkół. Od 1 września 2019r. zarządzeniem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Technikum i Branżowa Szkoła  I Stopnia w Kamieniu Małym otrzymały imię Dezyderego Chłapowskiego, wielkiego patrioty, generała i prekursora nowoczesnego rolnictwa na ziemiach polskich.
 Uroczystość rozpoczęła Msza Święta odprawiona przez księdza Ireneusza Bagińskiego Proboszcza Parafii w Kamieniu Małym. Następnie odsłonięto i poświęcono tablicę pamiątkową. Oficjalną część obchodów rozpoczął dyrektor szkoły Pan Emil Zapisek, powitał przybyłych gości i wygłosił okolicznościowe przemówienie. W imieniu Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Pana Jana Krzysztofa Ardanowskiego głos zabrała Pani Monika Piotrowska Naczelnik Wydziału Organizacji Szkolnictwa i Nadzoru Pedagogicznego MRiRW, która odczytała zarządzenie i list okolicznościowy Ministra Rolnictwa . Wśród zaproszonych gości był również wieloletni dyrektor szkoły Pan Ryszard Nowicki, który skierował do nas ważne słowa dotyczące naszej szkoły i naszego patrona.
Tak ważną dla nas uroczystość swoją obecnością zaszczycili przedstawiciele władz administracji rządowej i samorządowej, dyrektorzy i pracownicy instytucji podległych MRiRW, przedstawiciele Kuratorium Oświaty w Gorzowie Wielkopolskim,  ZNP w Witnicy, straży pożarnej, Koła Gospodyń Wiejskich w Kamieniu Małym, dyrektorzy gminnych szkół podstawowych i ponadpodstawowych, dyrektorzy i nauczyciele szkól rolniczych podległych Ministrowi Rolnictwa, którzy przybyli do naszej szkoły z pocztami sztandarowymi godnie reprezentującymi swoje placówki. Uczestnikami tego ważnego wydarzenia w historii szkoły byli również uczniowie, rodzice, nauczyciele i pracownicy zespołu szkół.
Zwieńczeniem uroczystości nadania szkołom imienia Dezyderego Chłapowskiego była część artystyczna,  w ciekawy sposób przybliżająca, wszystkim zgromadzonym, sylwetkę patrona, którego słowa:

„Kiedy kto kocha swój kraj, to nie tylko tem myśli, aby z niego ciągnąć zyski, ale i o tem, jak go podnieść”,

są dla nas wskazówką do dalszej wytężonej i rzetelnej pracy.                                   

R. W.

GALERIA

Fot. Mirosław Sztogryn oraz ZSCKR Kamieni Mały


Warsztaty integracyjne „Poznajmy się”

Początek roku szkolnego, to czas w którym podejmuje się zadania z zakresu integracji nowo utworzonych zespołów klasowych.  
W związku z powyższym, wszyscy uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w zajęciach warsztatowych, ułatwiających budowanie udanych, pozytywnych relacji z rówieśnikami. Dobra zabawa podczas której uczniowie mieli okazję lepiej się poznać, będzie sprzyjała stworzeniu serdecznej, przyjaznej atmosfery.

Pedagog szkolny

 

 


ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH

09 września 2019r., w obecności uczniów i nauczycieli naszej szkoły, odbyło się ślubowanie klas pierwszych,  to podniosła  uroczystość  w trakcie, której nowo przyjęci uczniowie, po wypowiedzeniu słów ślubowania, stali się pełnoprawnymi członkami społeczności szkolnej.

W roku szkolnym 2019/2020 kształcimy młodzież w czterech klasach pierwszych w następujących zawodach:  technik rolnik, technik architektury krajobrazu, technik żywienia i usług gastronomicznych oraz technik weterynarii.  Opiekę wychowawczą nad tegorocznymi pierwszakami sprawują  Agnieszka Osowska, Helena Stupak, Marek Głowacki oraz Krzysztof Przybyła. Wszystkim uczniom rozpoczynającym naukę w naszej szkole życzymy samych sukcesów.

R. Winkel


 Ścieżką przyrodniczą „Olszynki”

Gdy tylko 03 września br. rozbrzmiał szkolny dzwonek, uczniowie jednej z pierwszych klas w zawodzie technik architektury krajobrazu udali się w pieszą wędrówkę po Parku Narodowym „Ujście Warty”. Ścieżka przyrodnicza „Olszynki” oraz krajobraz PN były żywą lekcją, podczas której młodzież m.in. poznała walory krajobrazu naturalnego, zapoznała się z charakterystyką zbiorowisk leśnych – ols, terenów podmokłych, roślinności wodnej i bagiennej, a przede wszystkim wzbogaciła się o piękne widoki okolic Kamienia Małego. Opiekun młodzieży:

p. M. Rodziewicz


UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2019/2020

Drugiego  września 2019 r. uroczystym apelem rozpoczęliśmy kolejny rok szkolny, który niesie ze sobą wiele zmian i nowości. 

Szkolną uroczystość uświetnili rodzice, nauczyciele, uczniowie. Społeczność uczniowską w nowym roku szkolnym przywitał dyrektor szkoły pan Emil Zapisek, życząc wszystkim zgromadzonym owocnej pracy i samych sukcesów szkolnych.

Do życzeń pana dyrektora przyłączył się Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi pan Jan Krzysztof Ardanowski  za pośrednictwem przesłanego do szkoły listu. W bieżącym roku szkolnym naukę w naszej szkole rozpoczną uczniowie czterech  klas pierwszych, kształcących w następujących zawodach: technik architektury krajobrazu, technik rolnik, technik weterynarii, technik żywienia i usług gastronomicznych. Wśród tegorocznych pierwszoklasistów są absolwenci gimnazjum i szkoły podstawowej, którzy rozpoczynają naukę w czteroletnim i pięcioletnim technikum

Wszystkim uczniom i nauczycielom w nowym roku życzymy samych sukcesów i satysfakcji z wykonywanej pracy.

 

R. Winkel

 

 


Dożynki 2019

Dnia 31 sierpnia 2019 r. Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Kamieniu Małym uczestniczył w Dożynkach Gminnych Świerkocin 2019 oraz 7 września 2019 r. w Dożynkach Powiatowych Miodobranie 2019 r. w Lubiszynie.

Dożynki, to kultywowanie tradycji ludowych na terenach gmin, powiatów i województwa. To także aktywizacja społeczności i promocja.

Celem uczestniczenia szkoły w takich uroczystościach jest promocja  w środowisku lokalnym. Godnie reprezentowali naszą szkołę uczniowie klas II i III technikum żywienia, weterynarii i rolniczego wraz z opiekunami.

Składamy serdeczne podziękowania uczniom i nauczycielom zaangażowanym w realizacje przedsięwzięcia.

 


 

 Dni pola w Młodzikowie

W dniu 5 czerwca Uczniowie klasy I technikum rolniczego na zaproszenie firmy Pioneer wzięli udział w imprezie plenerowej "Dni pola". W programie spotkania odbyło się;
- wykład prof. Witolda Grzebisza, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu na temat "Krytyczne fazy formowania plonu przez rzepak ozimy".
- wystawa maszyn rolniczych przygotowaną przez firmę Raitech
- poletka doświadczalne wielu odmian rzepaku z firmy Pioneer
- rozmowy na temat skutecznego nawożenia z przedstawicielami firm Corteva oraz Adob.
 Wszystko miało miejsce na terenie stadniny koni, gdzie nie zabrakło pokazów jeździeckich. Spotkanie zakończyliśmy biesiadowaniem przy grillu.

Serdecznie podziękowania dla Pana Marcina Wilskiego (Pioneer) za zaproszenie.