W piątek 29 listopada 2019 roku w siedzibie Oddziału Regionalnego KRUS w Zielonej Górze odbył się etap wojewódzki konkursu „Bezpieczeństwo i higiena pracy indywidualnym gospodarstwie rolnym”.

Konkurs ten adresowany jest do uczniów szkół średnich z województwa lubuskiego i przebiegał w dwóch etapach. Etap pierwszy - szkolny pozwolił wytypować czterech uczniów z najlepszą znajomością tematyki konkursu. Tematyką jest ochrona życia i zdrowia w procesie pracy w gospodarstwie rolnym, znajomość zagrożeń przy tej pracy oraz propagowanie wiedzy o BHP.

Naszą szkołę reprezentowali:

1.      Butrym Bartłomiej III TR

2.      Kozinoga Kamil IV TR

3.      Muster Bartosz III TR

4.      Zaprudnik Jakub III TR

 

    W etapie wojewódzkim najlepiej znającym zagadnienia i zasady bezpiecznej pracy w gospodarstwie rolnym okazał się Jakub Zaprudnik, który zajął I miejsce w tym konkursie. Serdecznie gratuluję sukcesu i życzę podobnych osiągnięć w kolejnych rywalizacjach. Zachęcam też uczniów młodszych klas do uczestnictwa w podobnych konkursachw przyszłości, a najbliższa możliwość to Olimpiada Młodych Producentów Rolnych, która odbędzie się w drugim semestrze.

                                                                                                                       Dariusz Kaniowski